17. září 1922 zavítal do Semil prezident Československa T. G. Masaryk. Do programu návštěvy byl zařazen výlet nad město Semily k Sejkorské kapličce. Nestalo se tak náhodou. Prezident Osvoboditel toto místo důvěrně znal z roku 1906, kdy ještě nevykonával úřad hlavy státu.
Klub českých turistů se rozhodl vyhlídkový bod ve výšce 497 m n. m. na počest státníkovy návštěvy nazvat jeho jménem. Po úpravách
prostranství, vytvoření skalky čistě z kamenů s pamětní deskou a rozmístění laviček byla Masarykova vyhlídka zpřístupněna v roce 1925.
Po roce 1948 byla pamětní deska ze skalky sejmuta. Název Masarykova vyhlídka se z turistických průvodců i publikací vytratil. Téměř 45 let uplynulo, než byla péčí KČT, města a muzea Masarykova vyhlídka znovu upravena. Pamětní deska opět osazena. K jejímu slavnostnímu znovuodhalení došlo 20. 9. 1992.
Dnes se již vyhlídkové místo nemůže pyšnit otevřenými rozhledy na Krkonoše. Přesto však slouží jako cíl vycházek, výletů a návštěv s pohledem na na vrch Kozákov. Nedaleko Masarykovy vyhlídky, na hranici katastrů Semil a Bozkova, stojí barokní výklenková kaplička Panny Marie Bolestné, tzv. Sejkorská kaplička. Kaplička se zvonicí a oltářem se sousoším Piety pochází z roku 1693. Ve starých listinách bylo toto místo označováno Na Sejkoří (Sejk znamená Cíp), což mohlo být i původem jména kapličky.
Tento text najdete na informační tabuli vedle Sejkorské kapličky v osadě Na Cimbále 3 kilometry severně od Semil. Cestou na Masarykovu vyhlídku, směrem na silnici vedoucí do Spálova (Riegrova stezka), se můžete za jasného počasí pokochat krásným výhledem. Uvidíte západní část Krkonoš, Vysoké nad Jizerou, Bozkov, Černou studnici, Hvězdu, Tábor a Kozákov.